Aj keď vody je na svete dostatok, nie každá je pitná. Tej pitnej vody nemáme také množstvo, aby sme ňou plytvali. Práve preto si čoraz viac ľudí zriaďuje na svojej záhrade studňu. Prítomnosť vody zo studne nie je vždy pitná, ale takáto voda pomôže zabezpečiť aspoň úžitkové procesy. Vodu v domácnosti zo studne môžete využiť na sprchovanie, pranie, umývanie riadu či splachovanie. Dôležité však je, aby voda neobsahovala nebezpečné látky. Takéto nebezpečné látky, ktoré vo vode nemajú čo hľadať sú najmä pesticídy, ťažké kovy či skutočne nebezpečné fekálie.

pH

Prítomnosť takýchto látok sa z vody zisťuje pomocou hygienického rozboru. Hygienický rozbor vody si môžete najať na vodaservis.sk. Rozbor môžete urobiť ako na vodu z vodovodu, tak aj na vodu zo studne. Dôležité je myslieť aj na ďalšie parametre vašej vody. Veľmi veľa domácností rieši tvrdosť vody. Nežiadúca je najmä tvrdá voda, ktorá prevarením spôsobuje usádzanie vodného kameňa. Vodný kameň si v domácnosti s tvrdou vodou všimnete už na prvý pohľad. Ide najmä o biely povlak na hrncoch či rýchlovarnej kanvici, kde prebieha varenie. Vodný kameň sa však usádza aj na našich spotrebičoch čím znižuje ich životnosť.

pH

Najmä počas letných mesiacov je voda veľmi často využívaná aj na napustenie bazénov. V prípade stojatej vody v bazéne, vírivke či inom zariadení riskujeme zmenu pH vody. PH vody by mala byť optimálna, aby bola zdravá aj pre našu pokožku. V prípade zmeny sa môže pH znížiť a vytvoriť zásadité prostredie alebo zvýšiť a vytvoriť kyslé prostredie. Takáto zmena sa častokrát prejavuje zápachom či zmenou farby vody. Ako znížiť pH vody? PH vody je faktor, ktorý dokážeme veľmi jednoducho ovplyvňovať. Ide o rôzne produkty na znižovanie pH, ktoré stačí pridať do vody. Produkty na úpravu pH vody či jej tvrdosti nájdete na vodaservis.sk.